Przedszkole Samorządowe nr 79

"Konwaliowy Zakątek"

w Białymstoku

ul. Konwaliowa 8, 15 - 674 Białystok

 

MENU GŁÓWNE
 Strona główna
 O nas
 Statut
 Koncepcja
 Regulaminy
 Rekrutacja
 Kadra
 Zaj. dodatkowe
 Rada Rodziców
 Dla rodziców

 Aktualności

w budynku przedszkola

w budynku szkoły
 

 Publikacje
 Ogłoszenia
 Kontakt

 

JUBILEUSZ

25 - lecia

 

GOŚCIE
 

Jesteś naszym

gościem

 

 
autor i redaktor:
Grażyna Danielczyk

 

 

Aktualności
 
w roku szkolnym 2016/2017

 

 

 


20.06.2017r. dzieci z naszego przedszkola gościły  p. Michalinę Krakowiak - mamę Franka (gr. III ,,Pszczółki). Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał informacje na temat swojej pracy. Pani Michalina zademonstrowała  nam jak się mierzy ciśnienie. Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły ) wiadomo – lęk. Na zakończenie wizyty p. Michalina przeczytała nam opowiadanie o Ninie. Bardzo dziękujemy p. Michalinie za przybycie do nas i poświęcenie dla nas swojego czasu.


 


13.06.2017r. dzieci z grupy III "Pszczółki" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców aby uczcić ich święto.
Dzieci zaprezentowały przygotowany z tej okazji krótki program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców dzieci oraz wspólnego tańca z rodzicami. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem starały się pokazać swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz w sposób uroczysty przekazać jak bardzo kochają swoich rodziców. Na koniec występów dzieci odśpiewały 100 lat oraz wręczyły rodzicom piękne laurki.
 


09.06.2017r.
w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się z tatą Hani z grupy "Biedroneczki", który jest kierowcą autobusu. Pan Wojciech przeczytał książeczki "Autobus Mariusza" oraz "Bezpieczne kolory miasta" i opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się również o tym jak należy zachowywać się korzystając z transportu miejskiego. Serdecznie dziękujemy tacie Hani.
 


08.06.2017r. Z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie Jagódki odbyła się uroczystość.
Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Występy nie były łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.
 


08.06.2017r. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", dzieci z wszystkich grup przedszkolnych spotkały się z mamą Zosi z grupy "Biedroneczki", która jest dentystką. Pani Ania przeczytała dzieciom książkę "Mam przyjaciółkę dentystkę". Porozmawiała również z dziećmi o tym jak wygląda wizyta w gabinecie dentystycznym i jak należy dbać o zęby. Serdecznie dziękujemy Pani Ani.
 


06.06.2017r. W ten piękny i słoneczny dzień, na przedszkolne podwórko przyjechał wóz strażacki. O dziwo nie było pożaru! Okazało się, że strażacy przyjechali do nas, aby w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytać książkę pt. "Wóz strażacki Jacka" oraz opowiedzieć z czym tak naprawdę wiąże się zawód strażaka. Każdy też miał możliwość wsiąść do wozu strażackiego, obejrzeć, a nawet dotknąć wszystkich "gadżetów" jakie się w nim znajdują. Nie obyło się też bez pokazu polewania sikawką oraz sygnałów dźwiękowych. Tradycyjnie, spotkanie zakończyło się wręczeniem upominku dla strażaków, czyli symbolicznych sówek wykonanych przez grupę czwartą "Sówki" , która była organizatorem tego spotkania.
 


05.06.2017r. dzieci z grup: "Biedroneczki", "Jeżyki", "Pszczółki i "Sówki" oraz dnia 08.06.2017r. dzieci z grupy "Jagódki" wraz ze swoimi paniami udały się do biblioteki w Gimnazjum Nr 18 w Białymstoku. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Miały również możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Panie pracujące w bibliotece wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali wiersz J. Brzechwy ,,na Straganie" połączony z inscenizacją.  Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały paniom bibliotekarkom podziękowania za oprowadzenie po świecie książki. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie!
 


02.06.2017r. w grupie IV Sówek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice przedszkolaków mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech. Po przedstawieniu na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Uroczystość ta na długo zostanie w sercach i pamięci zarówno rodziców, jak i dzieci.
 


31.05.2017r. Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzieci bawiły się wspaniale.
 


29.05.2017r. grupę Jeżyki odwiedzili rodzice, aby obejrzeć występy, jakie przygotowały im dzieci z okazji ich święta. W radosnej atmosferze przedszkolaki zaprezentowały program wokalno - taneczno - recytatorski specjalnie przygotowany na tą uroczystość, który wzbudził w rodzicach wiele emocji od śmiechu po łzy, Po występach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

         
 


25.05.2017r. Aniela i Szymon obchodzili swoje 4 urodzinki. Naszym Szanownym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!


 


12.05.2017r. „Jeżyki” oraz „Jagódki”
udały się do głównego budynku przedszkola, gdzie wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach pt. „Rurowy dżem – zabawy muzyczne z użyciem Bum Bum Rurek” prowadzonych przez p. Beatę Siwicką. Dzieci obejrzały niezwykle efektowny występ starszych kolegów i koleżanek z grupy „Tygryski”. Mnóstwo radości sprawiła dzieciom przygotowana przez gospodarzy niespodzianka: gra na Bum Bum Rurkach oraz wspólna zabawa. „Jeżyki” oraz „Jagódki” serdecznie dziękują za zaproszenie i bardzo miłe spotkanie!


 


11.05.2017r. podsumowaliśmy akcję charytatywną „Każdy znaczek wspiera misje – Przedszkolaki”
. Akcja polegała na zbieraniu stemplowanych znaczków pocztowych. Zebrane w naszym przedszkolu znaczki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Wiercinach – organizatora akcji. Wszystkie znaczki będą przekazane do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, gdzie zostaną posortowane, odklejone i sprzedane filatelistom. Dochód ze sprzedanych znaczków zostanie przekazany na potrzeby misji. Wśród zebranych w naszym przedszkolu 518 znaczków znalazło się wiele ciekawych znaczków z zagranicy, m. in.: Stanów Zjednoczonych, Rosji, Islandii, Kuby czy Madagaskaru!
Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę!


 


09.05.2017 r. „Jagódki” wraz z „Sówkami” udały się do Książnicy Podlaskiej
przy ulicy Zielonogórskiej, gdzie spotkały się z autorką książek oraz czasopism edukacyjnych dla dzieci Katarzyną Janowicz - Timofiejew. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały opowiadanej przez pisarkę opowieści o Albertynce – dziewczynce, która założyła szkołę dla opuszczonych zwierzątek i uczyła je wszystkiego, co może przydać się w życiu. Dużo radości sprawiło dzieciom wcielanie się w role występujących w książce zwierzątek. Spotkaniu towarzyszyła również wspólna radosna, zabawa.
 


27.04.2017r.
przedszkole odwiedziła Funkcjonariusz Policji, mł. asp. Paulina z III Komisariatu Policji  w Białymstoku. Na prośbę dzieci z grupy "Sówki", przeczytała książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pt. "Radiowóz Policjanta Pawła", opowiedziała o swoim zawodzie oraz przeprowadziła krótką lekcję bezpieczeństwa. Przedszkolaki w ramach podziękowania zaśpiewały piosenkę "Przedszkolaczek", Pola z grupy Biedronek zadeklamowała wiersz, a grupa Sówki wręczyła upominek.
 


25.04.2017r.
„Cała Polska czyta dzieciom” - w ramach tego hasła, do naszego przedszkola, przyjechali Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. Po krótkim powitaniu, przeczytali oni dzieciom bajkę pod tytułem „Trzy małe świnki”, a następnie posługując się tablicami demonstracyjnymi i filmem (powstałym na 25-cio lecie SG) oraz  gadżetami, opowiedzieli na czym polega ich praca. Dużym zainteresowaniem (nie tylko dzieciJ) cieszyły się kamizelki oraz hełmy kuloodporne i taktyczne, tarczka STOP. Uwieńczeniem spotkania, było wręczenie małych upominków przez funkcjonariuszy dla dzieci. Organizatorzy spotkania, czyli grupa „Sówek” również wręczyła własnoręcznie przygotowaną pamiątkę przybyłym gościom, „Małe Sówki”.
 


18.04.2017r. odwiedził nasze przedszkole zawodnik Jagiellonii – Luka Asatiani
. Zawodnik Jagi spotkał się z dziećmi. Maluchy miały na sobie szaliki i koszulki w żółto-czerwone barwy naszego klubu. Piłkarz opowiadał o zdrowym odżywianiu oraz aktywnej zabawie. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały autografy.


 


13.04.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną pt. „Kolorowa Wielkanoc”
adresowanego dla dzieci 3-letnich, uczęszczających do naszego przedszkola oraz ich rodziców. Konkurs został zorganizowany przez: p. Ewę Giełażyn, p. Jadwigę Łapińską, p. Agnieszkę Orłowską i p. Annę Tomkiel. Dzieci z grup „Krasnoludki”, „Pszczółki” i „Jagódki” poprzez śpiew piosenek i recytację wierszy wprowadziły dzieci oraz panie w wiosenno-świąteczny nastrój. Oto dzieci nagrodzone w konkursie:

·         1 miejsce – Natalia Czarnecka  gr. Króliczki

·         2 miejsce – Eliza Lavrishcheva  gr. Krasnoludki

·         3 miejsce – Elżbieta Och gr. Krasnoludki

wyróżnienia:

·         Aleksandra Sacharczuk gr. Jeżyki

·         Izabela Szymańska gr. Jagódki

Serdecznie gratulujemy!


 


12.04.2017r. Wiktoria obchodziła swoje 4 urodziny. Składamy Jubilatce najserdeczniejsze życzonka: dużo zdrówka, spełnienia marzeń, by każdy dzień był pogodny i pełen słońca.


 


10.04.2017r. dzieci z grupy „Pszczółki” gościły w swojej sali rodziców, którzy wzięli udział w zajęciach otwartych, w trakcie których wspólnie ze swymi pociechami brali udział w zabawach, konkursach oraz wykonali kolorowe prace, które zostały wyeksponowane na tablicy na korytarzu przedszkola. Taka forma spotkania z rodzicami i wspólnego spędzenia czasu sprawiła wiele radości i satysfakcji nie tylko przedszkolakom, ale też i ich najbliższym.
 


10.04.2017r. „Jagódki” udały się na pocztę
, aby wysłać do swoich bliskich własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. W ten sposób dzieci zapoznały się z tradycją wysyłania świątecznych kartek z życzeniami, która niestety powoli zanika.   
 


07.04.2017r.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Sówki  włączyły się bardzo aktywnie w zbiórkę słodyczy i środków higienicznych dla dzieci z białostockiego hospicjum, będących pod opieką fundacji "Pomóż im''. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom, którzy wsparli naszą akcję.


 


06.04.2017r. w grupie V Jagódki odbyły się zajęcia otwarte. Wspólnie z rodzicami ozdabialiśmy wielkanocne jajko. Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do wspólnego dekorowania jajka, tym samym sprawiając wiele radości dzieciom. Udział we wspólnych zabawach w przedszkolu pozwala rodzicom poznać wszelkie aspekty życia przedszkolnego, obserwować swoje dziecko podczas zajęć wśród rówieśników, ukazać jego umiejętności. Ta forma współpracy z rodzicami cieszy się dużą popularnością. Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach, bo cóż jest piękniejszego, jak uśmiech i zadowolenie dziecka, kiedy może w swoim przedszkolu być nie tylko z panią i kolegami, ale również z rodzicami.
 

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni."

chińskie przysłowie

04.04.2017r. Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia, w dzień urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci obejrzały krótką prezentację o tym, jak powstawała książka, wysłuchały bajki pt. „Korona” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz wzięły udział we wspólnej zabawie ze śpiewem. Z okazji święta książki dla dzieci, przez cały tydzień, tj. w dniach 03-07.04.2017r. przedszkolaki mogły przychodzić do przedszkola z ulubioną książką. Wspólne czytanie raz oglądanie książek przynosiło dzieciom dużo radości.
 


04.04.2017r. było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Jagódki” własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, banany, śliwki, mandarynki, kiwi, pomarańcze, a nawet ananas, którego przyniósł Olgierd. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!


 


30.03.2017r. „Sówki” w ramach realizacji tematu „Bajki, baśnie” udały się do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego Filia Nr 7 przy ulicy Wrocławskiej 2 w Białymstoku. Tutaj przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Czerwony Kapturek”, po czym zapoznały się z wieloma innymi pozycjami literatury dziecięcej. Miały też okazję ułożyć tematyczne puzzle słuchając „Bajek Grajek”. 


 


29.03.2017r. Dzieci z grupy Jagódki wzięły udział w V edycji konkursu plastycznego ,,Festiwal Palm" organizowanego przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Własnoręcznie wykonały kwiaty z bibuły, które posłużyły nam do ozdoby naszej palmy wielkanocnej. Teraz trzymamy kciuki za wygraną.
 


29.03.2017r.
„Jagódki” uzupełniły kącik przyrodniczy zakładając miniaturę szklarni, w której znalazły się: owies, szczypiorek, rzodkiewka oraz fasola. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem wysiewały ziarna, a następnie podlewały je. Przy tej okazji „Jagódki” przypomniały również, jak należy dbać o rośliny. W naszym kąciku przyrodniczym mamy już: rzeżuchę szczypiorek, fasolę oraz szklarnię. Dzieci z radością pielęgnują wszystkie rośliny i obserwują ich wzrost.
 


21.03.2017r.
dzieci z naszego przedszkola kolorowo i radośnie powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Ubrane na zielono przedszkolaki radośnie tańczyły w rytm wiosennych piosenek i brały udział w konkursach. Po wykonaniu wszystkich zadań i pożegnaniu Zimy w postaci tradycyjnej Marzanny, którą odesłaliśmy pocztą, wśród radosnych okrzyków do naszego przedszkola wkroczyła Pani Wiosna.
Pierwszy Dzień Wiosny zakończył się pokazem wiosennej mody oraz dyskoteką z Panią Wiosną.
 


16.03.2017
r. „Jagódki” odwiedziły bibliotekę w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. Króla Stefana Batorego przy ul. Magnoliowej 13. Dzieci zostały bardzo życzliwie przywitane przez pracujące w bibliotece panie. Na początku „Jagódki” mogły pooglądać przygotowane książki. Następnie z ogromną radością obejrzały przygotowaną wystawę z postaciami z bajek Walta Disneya. Wszystkie doskonale nazywały poszczególne postaci. Dzieci spacerowały pośród wysokich regałów wypełnionych książkami, których biblioteka gromadzi 13,5 tysiąca! Pani bibliotekarka zaprezentowała gościom, jak wygląda wypożyczanie książki w bibliotece. Miłym akcentem spotkania było wysłuchanie bajki „Trzy świnki”, czytanej z podziałem na role przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego. Na koniec dzieci pięknie podziękowały za spotkanie, wręczając przy tym samodzielnie wykonane laurki.
 


13.03.2017r. Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny dzieci i panie z grupy III PSZCZÓŁKI postanowiły założyć w sali ZIELONY KĄCIK. Zgromadziły potrzebne przybory (doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie zasadziły cebulkę, marchewkę, ziemniaki, fasolę, groch oraz owies. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost.
 


10.03.2017r.
naszych przedszkolaków odwiedziła pani  z Książnicy Podlaskiej. Pani bibliotekarka zaprezentowała naszym przedszkolakom książeczki o wiośnie. Miały one przyjemność wysłuchać czytanych przez panią bajeczek, także rozwiązywać ciekawe zagadki. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, bo książki poprzez swoje kolorowe ilustracje mówiły do dzieci:” Przeczytaj mnie”. 


 


08.03.2017r. Chłopcy z grupy Jagódki postanowili uczynić 8 marca i zorganizować dla małych kobiet z naszej grupy miłe niespodzianki. Przygotowali własnoręcznie wykonane kwiatki oraz motylki. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.


 


06.03.2017r. w grupie Jagódek obchodziliśmy urodziny Beatki i Dominika, składamy piękne życzenia, by każdy dzień był pogodny i pełen słońca.

Tego też dnia, aby w Jagódkach było bardziej wiosennie i zielono, dzieci zasiały rzeżuchę. Będą pamiętały o podlewaniu wodą i  codziennym jej doglądaniu. Mamy nadzieję że pięknie nam wyrośnie.


 


02.03.2017r. w naszym przedszkolu odbył się przegląd recytatorski "Nasza zima - zima biała" był to konkurs żegnający tę porę roku. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały wiersze o tematyce zimowej. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na nagrody i zostali zaproszeni do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku.


 


27.02.2017r. Przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Spacer po Warszawie”. Artyści przenieśli małych widzów w świat dawnej stolicy. W formie muzycznej zaprezentowali dzieciom bajki i legendy związane z Warszawą, m. in. „Legendę o Bazyliszku”, „Legendę o Złotej Kaczce”, „Jak jeden włos może zmienić serce złodzieja”. Dzieci miały okazję wsłuchiwać się w dźwięki skrzypiec, akordeonu oraz gitary. Miłym akcentem spotkania było wspólne śpiewanie słów piosenki „Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić. Tutaj szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić”.


 


23.02.2017r. nasi milusińscy z grupy Jagódki uczestniczyli w  dyskotece ostatkowej.
Cała sala śpiewała znane przeboje dyskotekowe i piosenki z repertuaru dziecięcego. Na twarzach przedszkolaków widniał uśmiech. Wszystkie dzieciaki zgodnie, chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie.
 


18.02.2017 r.
oraz 21.02.2017 r. „Jagódki” odwiedziły dwie mamy przedszkolaków: p. Honorata Reszuta – mama Marka oraz p. Julita Szymańska – mama Izy, które przeczytały wybrane dla dzieci książeczki. Tak wartościowe spotkania doceniamy szczególnie dziś – w czasach wszechobecnej elektroniki i pośpiechu. Dziękujemy!
 


14.02.2017r. aby choć na chwilę przeżyć zimowe szaleństwo, postanowiliśmy zorganizować Bal Śnieżynek i Bałwanków połączony z Balem Serduszkowym. Ubrane na biało przedszkolaki radośnie zgniatały i rzucały śnieżkami z gazet, tańczyły, wirowały po sali, jeździły na saneczkach, na nartach w takt zimowych przebojów. Bal zakończył się pokazem bałwankowej i śnieżynkowej mody oraz zimową dyskoteką.
 


08.02.2017r. grupę Jeżyki odwiedzili niezwykli goście - Babcie i Dziadkowie
, którzy bardzo licznie przybyli na uroczystość. Dzieci z tej okazji przygotowały specjalny program artystyczny, który poruszył niektórych do łez. Na koniec każda babcia i dziadek dostali własnoręcznie wykonane prezenty, które bardzo przypadły im do gustu. Rodzice również spisali się na medal przygotowując pyszny, uroczysty poczęstunek. Dziękujemy.

         
 


07.02.2017r. "
Cała Polska czyta dzieciom" - w grupie Jagódek oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz osoby ze środowiska lokalnego. Ostatnio gościła u nas pani Beatka, babcia Aleksandry i Anastazji. Dziękujemy bardzo za przybycie.


 


30.01.2017r. nasze przedszkole odwiedziła p. Krystyna Szolc – bibliotekarka z Książnicy Podlaskiej przy ul. Zielonogórskiej 2. Nasz miły gość przeczytał dzieciom kilka zimowych opowiadań: „Pan Miś chrapie”, „O zimie” oraz „Zapasy na zimę”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Było ono również miłym akcentem trwających ferii zimowych. „Biedroneczki”, „Jeżyki”, „Pszczółki”, „Sówki” oraz „Jagódki” serdecznie dziękują!


 


24.01.2016r.
 "Sówki" z wielką radością powitały swoje kochane Babcie i cudownych Dziadków na małej akademii, przygotowanej specjalnie dla nich. Z okazji ich święta przedszkolaki zadeklamowały wiersze, zaśpiewały piosenki, a nawet zatańczyły przed tak liczną publicznością, dając świadectwo temu, że bardzo swych Dziadków kochają. Uwieńczeniem występów było wręczenie małych upominków i obietnica, że będziemy się jeszcze wspólnie dobrze bawić na kolejnych podobnych uroczystościach.
 


24.01.2017r. dzieci z "PSZCZÓŁEK" wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Panie kucharki opowiedziały o urządzeniach i akcesoriach kuchennych potrzebnych w codziennym przygotowywaniu pysznych i zdrowych posiłków dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci tego dnia  miały też szanse obejrzeć stołówkę z której korzystają uczniowie z gimnazjum. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie.
 


23.01.2017r. panie i dzieci z "PSZCZÓŁEK"
zaprosiły do przedszkola swoje Kochane Babcie i Dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dziękujemy !!!
 


20.01.2017r. w grupie Biedroneczki odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zaproszeni seniorzy licznie przybyli na uroczystość, na której pierwszy raz mogli podziwiać swoje ukochane wnuczęta na scenie. Mali aktorzy wraz z paniami przygotowali wiele wierszy i piosenek. Na ich prośbę dziadkowie także włączyli się do wspólnej tanecznej zabawy. Całej uroczystości towarzyszyły uśmiechnięte twarze, ocierane ukradkiem łzy wzruszenia i gromkie brawa, ponieważ nikt nie kocha swoich wnucząt tak, jak ich babcie i dziadkowie. Dzieci przygotowały również dla swoich gości pamiątkowe laurki, a  rodzice wspólny, słodki poczęstunek Spotkanie przebiegło w serdecznej, trzypokoleniowej atmosferze. 
 


20.01.2017r
. dzieci z grupy „Jagódki” odwiedził p. Wojciech Kołodziński -  tata Jeremiasza. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tata Jeremiasza przeczytał „Jagódkom” wybrane książeczki swojego syna: „Królowa Śniegu”, „Radiowóz policjanta Pawła”, „Taksówka Romka” oraz „Karetka Mietka”. Dzieci bardzo uważnie oraz z wielką radością słuchały czytanych opowieści. Dziękujemy za to miłe spotkanie!


 


19.01.2017r. W grupie Jagódki
odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. Dzieci przygotowały część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci serduszka dla babci i muszki dla dziadków. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.
 


17.01.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Choinkowa, którą poprowadził teatr "Co nieco". Dzieci, przebrane w kolorowe, piękne stroje bawiły się wesoło w krainie bałwanków. Brały również udział w różnych konkursach, tańcząc przy dźwiękach skocznych melodii. Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i otrzymały paczki.


 


17.01.2017r. Dzieci z grupy "Jagódki" przygotowały kartkę z gołębiem - symbolem pokoju i solidarności dla dzieci i młodych w Aleppo, Syrii. Jest to akcja Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, która zaprasza do wysyłania kartek dla dzieci z Syrii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Wszystkich ludzi na potrzebę przestrzegania pokoju. Na gruncie przedszkolnym zachęcamy nasze dzieci do zgodniej zabawy i okazywania sobie wzajemnego szacunku.

 
 


16.01.2017r. dzieci z grupy III „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do apteki. Celem wizyty było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki. Pani farmaceutka opowiedziały dzieciom o swojej pracy, pokazała, jakie lekarstwa, witaminy, kosmetyki, preparaty lecznicze  można u niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Na koniec wizyty dzieci dostały naklejki. Dziękujemy bardzo pracownikom apteki za miłe przyjęcie dzieci z "Pszczółek".


 


04.01.2017r. grupę "PSZCZÓŁKI" odwiedził niespodziewany gość - Wendy - suczka p. Anety. Pani Aneta opowiedziała jak należy dbać o czworonoga, karmić oraz przedstawiła kilka ciekawostek z zachowania i charakteru tego psiaka. Dzieci chętnie go głaskały, patrzyły jak na nie reaguje. Wizyta psa dała dzieciom wiele radości.
 


03.01.2017r. dzieci z grupy Pszczółki wraz z paniami wybrały się do Salonu Piękności Dla Zwierząt  "Czyste Łapki"
. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem Salonu, a także dowiedziały się na czym polega praca pani, która prowadzi ten Salon. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak pies właścicielki  - Pako, który tego dnia został "modelem" do strzyżenia, a także wykazał się dużą cierpliwością pozwalając, aby dzieci go głaskały i dotykały. DOCENIAMY TO I DZIĘKUJEMY! 
 


16.12.2016r. sala SÓWEK zmieniła się w pracownię plastyczną. Wśród kolorowych wstążek, koralików, brokatów, przy dźwiękach kolęd - zapanowała iście świąteczna atmosfera. Na wstępie dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny. Następnie wszyscy przystąpili do wykonania świątecznych kartek. Pomysłowość oraz inwencja twórcza  przerosła nasze oczekiwania. Niektórzy rodzice odkrywali swoje talenty artystyczne, a inni po prostu je ujawnili współpracując ze swoimi pociechami.


 


15.12.2016r. panie z grupy "Pszczółki" zorganizowały zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci wykonywały kartki świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne kartki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Rodzice bez żadnego skrępowania uczestniczyli we wspólnej zabawie z dziećmi. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia jakie piękne  kartki powstały! Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
 


15.12.2016r. grupę Jagódki odwiedziła pani z Książnicy Podlaskiej. Pani bibliotekarka zaprezentowała naszym przedszkolakom najbardziej lubiane przez najmłodszych serie książek. Ponadto przywiozła ze sobą mnóstwo pięknych książeczek, które dzieci miały okazję obejrzeć. Oczywiście miały one przyjemność wysłuchać czytanych przez panią bibliotekarkę bajeczek a także rozwiązywać ciekawe zagadki. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, bo książki poprzez swoje kolorowe ilustracje mówiły do dzieci: "Przeczytaj mnie".


 


15.12.2016r. w grupie Jagódki odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców i dzieci pt. „W oczekiwaniu na święta".
Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych, co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci. Podsumowaniem zajęć, była wspólna praca plastyczna.
 


09.12.2016r. Jeżyki mogły poeksperymentować różnymi masami: masą solną i masą porcelanową. Tworzyły piękne ozdoby choinkowe, które w najbliższych dniach będą ozdabiać wspólnie z rodzicami na zajęciach otwartych.

         
 


Zakończyliśmy akcję zbierania: żywności, słodyczy i zabawek dla BIAŁOSTOCKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI oraz dla STOWARZYSZENIA DROGA. Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je realizować. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.


 


06.12.
2016r. nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
 


06.12.2016r.
w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pod tytułem "O chochliku który zepsuł święta" w wykonaniu artystów filharmonii Białostockiej. Dzieci poznały chochlika, który postanowił zepsuć święta na szczęście za namową aniołka i elfów, którzy pokazać  mu jak przyjemne mogą być święta i tradycje z nimi związane postanowił zrezygnować ze swoich planów. Wspólne śpiewanie kolęd i piosenek o tematyce świątecznej oczarowało wszystkich uczestników audycji.


 


05.12.2016r. odwiedziła grupę Jeżyki mama Gabrysi z pysznymi maślanymi ciasteczkami, które dzieci mogły samodzielnie udekorować.
 


02.12.2016r.
odbył się w naszym przedszkolu festiwal piosenek dla Pani Jesieni. Dzieci obejrzały scenki aktorskie zaprezentowane przez nauczycielki Każda z grup zaśpiewała piosenkę przygotowaną dla pani jesieni. Na zakończenie dzieci wzięły udział w jesiennej dyskotece.
 


Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" w grupie „Pszczółki” ruszyła pełną parą: 07.11.2016r. i 15.11.2016r. czytał dzieciom książki p. Piotr - tato Janeczki; 09.11.2016r. p. Joanna - mama Dawida; 14.11.2016r. p. Agnieszka - mama Kacpra. "Pszczółki" serdecznie dziękują i proszą o więcej.


 


29.11.2016 r. do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał teatrzyk "Orzełek". Tym razem aktorzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Trzy razy królewna, trzy razy smok". Najmłodsi żywo reagowali na wszystko, co działo się na przedszkolnej scenie oraz aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu.
 


24 i 25.11.2016r. w naszym przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W czwartek dzieci wybrały się do Misiowego kina, gdzie na przedszkolnym ekranie spotkały się z misiowymi bohaterami najbardziej znanych bajek, które oglądali nawet ich rodzice. W piątek dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi misiami na Misiowym balu, na którym poznały historię powstania pluszowego misia, jak również oglądały scenki aktorskie przygotowane przez nauczycielki. Na balu poznaliśmy również laureatów wewnątrzprzedszkolnego konkursu „Mój ulubiony miś”, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.

 

           


 


22.11.2016r. i 24.11.2016r.
w grupie "Jeżyki" pani Katarzyna Dobkowska czytała dzieciom bajkę pt. "Pobaw się z prosiaczkiem". Przedszkolaki bardzo cieszą się, kiedy goszczą w grupie rodziców. Mieliśmy również przyjemność gościć na grupie "Jeżyków" Basię Samaryczew. Basia jest siostrą Zosi z II grupy. Jest uczennicą drugiej klasy. Dzieci usłyszały dwie bajki przeczytane przez dziewczynkę.
 


21.11.2016r.
przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Jagódki odwiedziły z uśmiechem wszystkie grupy w przedszkolu: Sówki, Pszczółki, Jeżyki oraz Biedroneczki. Jagódki w bardzo zrozumiały sposób wytłumaczyły, jak zachowuje się człowiek życzliwy: chętnie pomaga, uśmiecha się do innych oraz używa słów proszę, przepraszam, dziękuję. Na pamiątkę tego pięknego dnia wszystkie dzieci oraz panie otrzymały od Jagódek naklejkę z uśmiechem. Kształtowanie postaw i wychowanie do wartości to jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Życzliwość jest, wartością, o której powinniśmy pamiętać każdego dnia. Zatem pamiętajmy: BĄDŹMY ŻYCZLIWI!


 


20.11.2016r. "Pszczółki"
wybrały się w odwiedziny do głównej siedziby przedszkola. Odwiedziły grupę "Krasnoludki", "Króliczki" oraz "Muchomorki". Dzieci z "Pszczółek" zostały bardzo miło przyjęte przez panie oraz dzieci.
 


18.11.2016r.
dzieci z grupy "PSZCZÓŁKI" oraz "SÓWKI" wybrały się na pocztę. W drodze miały miłe spotkanie z panem listonoszem, który opowiedział im o swojej pracy. Z dużym zaciekawieniem oglądały też pocztę oraz zapoznały się z pracą na poczcie. Na koniec radosnej wycieczki wysłały kartkę z pozdrowieniami do rodziców. W tym dniu pocztę odwiedziły również "JAGÓDKI", ponieważ i one
rozmawiały o listach. Dzieci poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Wspólnie napisały list do rodziców, kupiły znaczki i wrzuciły je do skrzynki, po tygodniu listy wrócą do nich, a przyniesie je listonosz.


 


16.11.2016r. "Jeżyki"
wybrały się na pocztę. Panie opowiedziały na czym polega ich praca, a dzieci z zaciekawieniem słuchały. Na koniec każde dziecko wysłało kartę do przedszkoli z całej Polski w ramach akcji "Pocztówkowa mapa Polski".


 


15.11.2016r. pani Angelika Bełdyga czytała dzieciom z grupy II "Jeżyki" wiersze Juliana Tuwima - "Rzepka" oraz "Lokomotywa". Pani Angelika włączyła również dzieci we wspólne czytanie.
 


15-16.11.2016r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się spacerkiem do Księżnicy Podlaskiej mieszczącej się przy ulicy Zielonogórskiej. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania fragmentu książki czytanej przez panią bibliotekarkę. W rewanżu za miłe przyjęcie wręczyły paniom własnoręcznie wykonany rysunek.
            
 


15.11.2016r.
dzieci z grupy "Jeżyki" i "Biedronki" uczestniczyły w akademii przygotowanej przez dzieci z grup VI i VII w związku z Dniem Niepodległości.


 


11.2016r. grupę "Jeżyki" odwiedziła mama Liliany, pani Magda Woronecka, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oraz mama Julka, pani Beata Perkowska z książką "Bajki, bajeczki".
 


10.11.2016r. Pszczółki korzystając z uroków zimy, która w tym roku przyszła bardzo wcześnie, wybrały się na spacer. Mimo mroźnego powietrza dobry humor nie opuszczał, dzieci w doskonałych nastrojach wróciły do przedszkola.

            
 


09.11.2016r.
nasze przedszkole odwiedził Teatr CoNieco z przedstawieniem pt.:"Tak jest dobrze". Przedstawienie było podzielone na dwie części, a więc w pierwszej części zaprezentowała się Babusia Jagusia, która mówiła na temat złego i zdrowego odżywiania oraz zaprezentowała swoje czarodziejskie możliwości. W drugiej zaś z dziećmi spotkał się diabełek, który chciał być dobry, jednak jego szef- Lucjusz groził srogą karą jeśli diabełek nie zacznie namawiać do złego. Wystraszony diabełek nie chciał zrazić przyjaciół ale próbował jednak spełnić swój obowiązek lecz nie było to łatwe. W końcu przyznał się przyjacielowi w jakiej jest sytuacji, a ten wymyślił wspaniały fortel, uratował diabełka przed Lucjuszem i pomógł mu stać się prawdziwym, dobrym chłopcem.
 


W związku z omawianym w dniach od 07.11.2016r  do 11.11.2016r. tematem: "Żyję kolorowo" postanowiłyśmy zorganizować KOLOROWY TYDZIEŃ w "PSZCZÓŁKACH". Dużą pomocą w przyswajaniu podstawowych kolorów, było ubranie przez Rodziców swoich pociech na proponowany przez nas kolor. Panie też były ubrane na wskazany kolor.

W poniedziałek w naszej sali główną rolę odgrywał kolor biały. W tym dniu dzieci poznały bajkę   A. Czylok pt.: "Biała Kraina" z której dowiedziały się jak powstawały kolory.

We wtorek w naszej sali królował kolor czerwony. W tym dniu dzieci wyklejały czerwoną bibułą rumiane jabłuszka i kolorowały muchomorki, a także układały historyjkę m.in. o czerwonym piesku.

Kolejny dzień tygodnia (środa) ogłosiliśmy Żółtym Dniem  - Dniem Słońca. I tak nasz Gość honorowy czyli Słoneczko, zostało przez nas uroczyście powitane i zaproszone do wspólnej zabawy. Tego dnia dzieci bawiły się przy piosenkach o słoneczku. Utrwaliliśmy także układ taneczny do piosenek "Kaczuchy" - no bo kaczuszki też są żółte oraz "Taniec Mai" - ponieważ Maja też ma kolor żółty i jest pszczółką tak jak my. Na zakończenie żółtego dnia wszyscy razem wykonaliśmy portret naszego miłego gościa tj. Słonka, który malowany był patyczkami maczanymi w żółtej farbie.

W czwartek przenieśliśmy się na zieloną łąkę. Dzieci już od rana malowały farbami żabki, śpiewały piosenkę o zielonych żabkach a także tańczyły do piosenki "Jam jest żabka".

Na piątek mieliśmy zaplanowany kolor niebieski, ale piątek był dniem wolnym od zajęć – nic straconego następnym razem to nadrobimy.
   

Oprócz koloru głównego, który był tematem każdego dnia wielokrotnie pojawiały się również nazwy innych kolorów, co ułatwiało dzieciom różnicowanie i zapamiętywanie ich.
 


10.11.2016r. "Jagódki" świętowały Dzień Niepodległości przypadający na 11 listopada. Z tej okazji dzieci odwiedziły Publiczne Gimnazjum nr 18, gdzie mogły obserwować starszych uczniów, przygotowujących się do uroczystej akademii. „Jagódki” zostały bardzo życzliwie przywitane przez uczniów oraz nauczycieli gimnazjum. Na pamiątkę spotkania otrzymały polskie biało-czerwone flagi. Uwieńczeniem tego radosnego dnia był pierwszy spacer w przepięknej zimowej scenerii.
 


07.11.2016r.
Sylwia i Gracjan z grupy "Jagódek" wzięli udział w konkursie organizowanym przez Klanzę pt. "Miś z książeczki, miś bajkowy do zabawy jest gotowy". Udział w konkursie daje dzieciom dużo satysfakcji, pozwala na zdobycie nowych doświadczeń, uczy zdrowej rywalizacji. Trzymamy kciuki za wygraną.
 


07.11.2016r. "
Jagódki" po dniu pełnym wrażeń i smacznym obiadku odpoczywają na leżakowaniu.
 


04.11.2016r. Pani Anna Szachowicz uczestnicząc w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zaciekawiła dzieci z grupy II "Jeżyki" bajką o "Rybaku i złotej rybce". Dzieci z uwagą słuchały jak Pani Ania pięknie czyta bajkę.         
 


28.10.2016r. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci "Jagódek" i ich rodziców.
Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział dzieci, rodzice oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki i wierszyki. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.
 

"Do przedszkola przyszły dzieci, wszystko je ciekawi,

tu się będą uczyć, tu się będą bawić!"

27.10.2016r.  w szeregi przedszkolaków z  Konwaliowego Zakątka,  wstąpiły dzieci z grupy "Sówek". Mali absolwenci zaprezentowali przybyłym gościom przygotowaną na ten dzień akademię, której dopełnieniem było uroczyste złożenie przysięgi przez dzieci oraz pasowanie ich przez panią dyrektor na PRZEDSZKOLAKA!
 


26.10.2016r.
odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci z grupy PSZCZÓŁEK - pasowanie na przedszkolaka. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor  z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. GRATULUJEMY!
 


25.10.2016r. odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka w grupie Jeżyki. Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor.

        
 


25.10.2016r. odbył się spektakl teatralny "Wyspa pacynek" w wykonaniu teatru "Orzełek". Dzieci razem z aktorami odwiedziły wyspę pacynek, zobaczyły jak powstają pacynki oraz jak wiele sytuacji i bajek można za ich pomocą przedstawić. Miały też okazję same wcielić się w rolę aktora. Dowiedziały się również, jak ważna w teatrze jest wyobraźnia.
 


24.10.2016r. odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka" dzieci z grupy I Biedroneczki. Po części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynie i dzieci, pani Dyrektor przyjęła kolejne dzieci w poczet przedszkolaków "Konwaliowego Zakątka". Dzieciom i rodzicom serdecznie gratulujemy.
 


"Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki''

20.10.2016r. dzieci wzięły udział w Balu Witaminkowym. Rodzice, którzy przygotowali stroje, wykazali się wyobraźnią i pomysłowością, dzieci przebrane za marchewki, truskawki, dynię czy banana wyglądały jak prawdziwe owoce i warzywa. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej oraz uczestniczyły w  licznych konkursach. Miejmy nadzieję, że Witaminkowy bal wyjdzie dzieciom na zdrowie i zachęci je do jedzenia zdrowych pokarmów.
 


13.10.2016r. grupa „Jagódek” wybrała się na dłuższy spacer do głównego budynku przedszkola, znajdującego się przy ul. Konwaliowej 8. Dzieci przywitały się ze starszymi przedszkolakami oraz z wielką radością bawiły się na placu przedszkolnym.


 


11.10.2016r. Głównym celem odwiedzin "Jagódek" w pobliskim warzywniaku
, było utrwalenie przez dzieci nazw warzyw oraz ich wyglądu. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat warzyw: nazywały je, określały ich kształt i kolor. Na zakończenie bardzo serdecznie podziękowaliśmy właścicielce warzywniaka za gościnność.
 


10.10.2016r. "Jagódki" wzięły udział w konkursie "Dzieciaki Mleczaki" promującym spożywanie mleka i i jego przetworów oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych.


 


06.10.2016r.
w naszym przedszkolu gościł teatrzyk "Co Nieco" ze spektaklem "Pluszowe opowieści o przyjażni". Przedstawienie wywołało duże zainteresowanie wśród przedszkolaków.


 


05.09.2016r.
"Jagódki'' brały udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Wyruszyły na przejście dla pieszych. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa podczas wyjścia poza teren przedszkola, oglądały znaki drogowe, obserwowały ruch uliczny oraz przeszły przez przejście dla pieszych przestrzegając zasad ruchu drogowego.
 


29.09.2016r.
 odbyła się audycja muzyczna pt. "Jak powstały instrumenty". Muzycy przebrani za jaskiniowców spotkali się z dziećmi, aby opowiedzieć im o powstaniu muzyki na świecie, a brzmiało to tak: Dawno, dawno temu, kiedy na Ziemi żyli jeszcze jaskiniowcy, zaczęła rodzić się nowa siła na świecie. To była muzyka. Pierwotni ludzie w najróżniejszych i najdziwniejszych sytuacjach uświadamiali sobie jej moc i piękno. Za pomocą prób i błędów odkrywali, jak wydobywać dźwięki, żeby powstała muzyka, a nie hałas, czy zgrzyt. Również dzieci uczestniczące w audycji, mogły razem z jaskiniowcami czynnie uczestniczyć w poszukiwaniu muzyki w otaczającym świecie.
 


21.09.2016r. Korzystając z ostatnich słonecznych dni września, Pszczółki spędziły przyjemnie czas bawiąc się wesoło na placu przedszkolnym i spacerowały po osiedlu.
 


15.09.2016r. w piękny wrześniowy poranek wizytę swoim młodszym kolegom z grupy "Biedroneczki" złożyły starszaki z grupy "Smerfy", które zaprezentowały repertuar muzyczno-ruchowy przygotowany dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola pt "Idzie Jaś, idzie Staś". Biedroneczki doskonale bawiły się podczas występu, śpiewając i tańcząc ze starszymi przedszkolakami.
 


Korzystając z pięknego słonecznego dnia, Biedroneczki spędziły przyjemnie czas bawiąc się wesoło na placu przedszkolnym.