Przedszkole Samorz康owe nr 79

Gra篡na Danielczyk

Informacje dla rodzic闚

przyprowadzanie i odbieranie dziecka

Ze wzgl璠u na rozk豉d dnia w przedszkolu, prosimy przyprowadza dzieci do godziny 8.30, poniewa o tej godzinie podajemy 郾iadanie. Po 郾iadaniu rozpoczynaj si r騜nego rodzaju zaj璚ia, wycieczki, spacery. O godzinie 11.30 podajemy obiad. Po posi趾u najm這dsze dzieci (3,4 - latki), wypoczywaj na le瘸czkach. Starszaki bawi si w sali lub na placu przedszkolnym. O godzinie 14.00 podajemy podwieczorek, po kt鏎ym odbywaj si zabawy teatralne, manipulacyjne i konstrukcyjne oraz zabawy wg zainteresowa dzieci.

dzieci chore

Dzieci zaka幡ie chore lub z gor帷zk nie s przyjmowane do przedszkola. Prosimy o nie przyprowadzanie dzieci przezi瑿ionych. Katar to tak瞠 choroba. Pami皻ajmy o innych dzieciach i o niebezpiecze雟twie zara瞠nia. Je瞠li dziecko 幢e si poczuje w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast Was o tym powiadomimy, dlatego bardzo prosimy, aby numery Waszych telefon闚, kt鏎ymi dysponujemy by造 stale aktualne.

odzie

Dzieci powinny by ubierane w wygodne i praktyczne ubranka, tj. odzie, kt鏎a nie kr瘼uje dziecka i w kt鏎ej mo瞠 si "pobrudzi", np. podczas zaj耩 plastycznych lub zabaw w ogrodzie. Pr鏏ujemy, w miar mo磧iwo軼i, wychodzi na powietrze, niezale積ie od pory roku czy pogody. Nie ma poj璚ia „z豉 pogoda”, mo瞠 by tylko 幢e dobrana odzie.

opieka logopedyczna

Na pocz徠ku roku szkolnego odbywa si spotkanie z logoped celem przeprowadzenia przesiewowych bada logopedycznych.

rodzice

Dla zapewnienia dzieciom poczucia bezpiecze雟twa i powi您ania przedszkola i domu rodzinnego, jest bardzo wa積e, aby rodzice wiedzieli co dzieje si w przedszkolu i w miar mo磧iwo軼i uczestniczyli w imprezach przeznaczonych tak瞠 dla nich. W trakcie roku szkolnego odbywaj si zebrania rodzic闚, lecz ka盥ego dnia mo瞠cie rozmawia z nami na temat swojego dziecka. Skontaktujemy si z Wami tak瞠, gdy uznamy dodatkow rozmow za konieczn.

zaj璚ia dodatkowe

Proponujemy Pa雟twu zaj璚ia dodatkowe:
  • j. angielski
  • taniec
  • religia
  • rytmika
  • zaj璚ia logopedyczne
  • ko這 plastyczne
  • ko這 taneczno - muzyczne "Ludowe ludki"
  • ko這 ekologiczno - przyrodnicze
  • ko這 teatralno - j瞛ykowe