Przedszkole Samorządowe nr 79

"Konwaliowy Zakątek"

w Białymstoku

ul. Konwaliowa 8, 15 - 674 Białystok

 

MENU GŁÓWNE
 Strona główna
 O nas
 Statut
 Koncepcja
 Regulaminy
 Rekrutacja
 Kadra
 Zaj. dodatkowe
 Rada Rodziców
 Dla rodziców

 Aktualności

- 2017/2018
 

 Publikacje
 Ogłoszenia
 Kontakt

 

JUBILEUSZ

25 - lecia

 

GOŚCIE
 

Jesteś naszym

gościem

 

 
autor i redaktor:
Grażyna Danielczyk

 

Aktualności

w roku szkolnym 2017/2018

 


09.2017r - 10.2017r. w ostatnim czasie grupa Tygrysków gościła mamę Mikołaja i Joachima w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Beata przeczytała dwie bajki, m.in. „Mieszkamy w książce” autor Willes Mo. Jest to niestandardowa dziecięca lektura, która pozwala wejść w interakcje autor-czytelnik. Dzieci czuły się, jak w teatrze.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupę VII „Tygryski” odwiedził również pan Wojciech, tata Jeremiasza. Nasz gość przeczytał dzieciom pięknie ilustrowane książeczki syna, m.in.: „Szkoła jazdy Szymka”, „Koparka Marka”, „Karetka Mietka”, „Motocykl policyjny Franka”, „Zosia bawi się w sklep”.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie.
 


25.09.2017r. przedszkolaki obejrzały spektakl w wykonaniu Teatru Conieco pt. "Znów na zamku w Bajaderze". Spektakl o tym, że spryt i odwaga pomagają rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy. W bajce zaangażowane były dzieci z widowni (grały role dam i rycerzy).


 


21.09.2017r. Przedszkole Samorządowe Nr 79 „Konwaliowy Zakątek” gościło Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej z Supraśla
. Pani leśnik Ewa i pan ornitolog Adam w magiczny sposób przenieśli naszych Przedszkolaków w świat przyrody. Dzieci dowiedziały się, jakie zmiany zachodzą jesienią w ekosystemie leśnym, który ptak najgłośniej śpiewa, a który ma najdłuższe skrzydła. Wyjaśniła się też sprawa wiewiórki - wbrew mylnemu myśleniu, wiewiórka nie mieszka w dziupli, lecz w gnieździe. Na koniec mogliśmy posłuchać dźwięków znanych i mniej znanych ptaków. Wszystkim dzieciom, jak również kadrze pedagogicznej podobały się warsztaty, toteż miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie.


 


20.09.2017r. obchodziliśmy ogólnopolski DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
. W tym dniu w przedszkolu było bardzo uroczyście.  Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu drobne upominki. 


 


19.09.2017r.
dwie grupy starszaków - V i VI - pojechały na wycieczkę do Galerii Sleńdzińskich. Było to pierwsze spotkanie ze sztuką w ramach podjętej współpracy edukacyjnej. Dzieci zapoznały się  historią rodu Sleńdzińskich, z warsztatem polskiego malarza i rzeźbiarza Ludomira Sleńdzińskiego. Z uwagą słuchały opowieści  naszej przewodniczki, miały okazję bezpośredniego kontaktu z dziełami malarza. Poznały wiele pojęć związanych ze sztuką oraz pewne tajniki powstawania dzieł malarskich. Bogatsze o nowe doświadczenia, zadowolone wróciły do przedszkola. Kolejne spotkanie ze sztuką w muzeum, przed nami. 
 


18.09.2017r. obchodziliśmy Święto najmłodszych - Dzień Przedszkolaka -  pod hasłem „Przedszkolaki lubią bajki”. Tego dnia nasze przedszkolaki spotkały się na Stadionie Miejskim z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim, który przede wszystkim złożył dzieciom życzenia.

"– Życzę wszystkim dzieciom i ich opiekunom, żeby wszystkie dni w roku były tak radosne, jak ten dzisiejszy. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zbudować tradycję obchodzenia tego święta w Białymstoku."

W trakcie spotkania nie zabrakło wspólnego odśpiewania Hymnu Przedszkolaka oraz zabaw i gier sportowych. Prezydent Tadeusz Truskolaski przeczytał dzieciom „Balladę o uprzejmym rycerzu”. Odpowiedział także na ciekawe pytania najmłodszych. Dzieci pytały prezydenta m.in. o to jaki sport uprawia, czy umie pływać, co najbardziej lubi w Białymstoku?
 


„Nie ma śmieci – są surowce” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska 2017, której celem była zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci", czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Dlatego sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu.
18.09.2017r. wszystkie grupy z naszego przedszkola wyruszyły na poszukiwanie śmieci w najbliższym środowisku. Do akcji przyłączyły się nawet "maluszki". Wszystkie zapełnione worki złożono w wyznaczonym miejscu zbiórki z którego zostały odebrane. Akcja ta uświadomiła dzieciom, że rzeczy, często uważane za niepotrzebne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami, które po przetworzeniu mogą być użyte do produkcji różnych wartościowych przedmiotów.


 


21.09.2017r.
Wakacje minęły, a nowy rok szkolny powitały dzieci z grupy V- "Delfinki" odwiedzając osiedlową bibliotekę. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po bibliotece, zapoznała z bogatym księgozbiorem i zachęciła do częstego odwiedzania i korzystania z sług bibliotecznych. Z miłą chęcią znowu tam wrócimy.
 


29 – 31.08.2017r.
dzieci trzy letnie po raz pierwszy stały się przedszkolakami. Po opieka rodziców wzięły udział w dniach adaptacyjnych przygotowanych przez panią Agnieszkę i panią Anię.

       W pierwszym dniu miały okazję poznać swoje panie – panią Anię, Agnieszkę grupa I, Beatkę – grupa VII i Małgosię grupa II, salę, rozkład pomieszczeń w placówce. W sali gimnastycznej uczestniczyły w zabawach z tunelem i chustą animacyjną. Rodzice mieli okazje przypomnieć sobie zabawy z ich dzieciństwa bawiąc się wraz z pociechami m.in. „Baloniku nasz malutki” i „Stary niedźwiedź”. Zajęcia zakończyły zabawy dowolne w Sali i rysowanie kredkami.

       W drugim dniu adaptacyjnym wszyscy ochoczo bawili się na Sali gimnastycznej Bum, Bum Rurkami przy dźwiękach muzyki. Rytmiczne stukanie słychać było w całym przedszkolu. Zajęcia urozmaiciły wierszyki o tematyce sportowej umieszczone na planszach, do których dzieci wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Atrakcja był również tor przeszkód dla uczestników. Każdy starał się jak najlepiej wykonywać polecenia prowadzących. Zajęcia w sali zakończyły się ozdabianiem balonów, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Panie zapoznały dzieci i rodziców z przedszkolnym placem zabaw. Dzieci z wielką radością bawiły się zabawkami w piaskownicy i na bujakach oraz korzystały ze zjeżdżalni.

    Trzeci dzień adaptacyjny przedszkolaki po swobodnej zabawie w sali przedszkolnej spędziły na placu zabaw, gdzie mogły m.in. wykazać się zdolnościami plastycznymi rysując kolorowa kredą na chodniku. Poznały zasady bezpiecznego pobytu na podwórku oraz rozmieszczenie sprzętu terenowego. Pod opieka dorosłych miały okazję wypróbować zjeżdżalnię, lokomotywę i bujaki oraz pobawić się w piaskownicy. Najwięcej radości dzieciom sprawiła pogoń za mydlanymi bańkami. Na zakończenie każdy mały uczestnik dni adaptacyjnych otrzymał pamiątkową plakietkę z logo przedszkola.